7. ULUSLARARASI MALATYA FİLM FESTİVALİ’NİN EN İYİ FİLMİ “DAHA”!!!

Kasım 16, 2017

Yönetmenliğini Onur Saylak’ın yaptığı, Ay Yapım ve b.i.t arts ortak yapımcılığında gerçekleşen DAHA; yurtiçi ve yurtdışında katıldığı festivallerden ödüllerle dönüyor. Son olarak 7. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde yarışan Daha, festival jürisi tarafından “En İyi Film” ödülü de dahil olmak üzere dört ödüle layık görüldü.

Filmde performansıyla dikkat çeken genç oyuncu Hayat Van Eck, Jüri Özel Ödülü ve Umut Vaadeden Erkek Oyuncu ödüllerini kucaklarken filmin başrol oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

 

DAHA; Türkiye ve dünya sinema izleyicisiyle festivallerle buluşmaya devam ediyor. Hakan Günday’ın aynı adlı romanından senaryolaştırdığı ve Onur Saylak’ın ilk uzun metrajlı sinema filmi olan DAHA; 7. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde geçtiğimiz gün düzenlenen ödül törenine damgasını vurdu. Festival jürisi tarafından dört ödüle layık görülen DAHA; En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu (Ahmet Mümtaz Taylan), Jüri Özel Ödülü (Hayat Van Eck)  ve Umut Vaad Eden Erkek Oyuncu (Hayat Van Eck) Ödülleri’ni kazandı. 

 
En İyi Film Ödülü’nü Malatya Film Festivali Başkanı ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır’dan alan Onur Saylak, konuşmasında jüriye ve Malatya seyircisine teşekkür ederken duygularını  “ Bu ödülü festivale katılan tüm filmler adına kabul ediyoruz. Hakan Günday’a böyle güzel bir roman yazdığı ve benimle bunu paylaştığı için çok teşekkürler. Tüm ekibime, sevgili yapımcılarım  Yamaç Okur, Cemre Kutluay ve Kerem Çatay’a çok teşekkürler. Daha ne olsun!” cümleleriyle ifade etti. 
 

DAHA’NIN  FESTİVAL YOLCULUĞU ÖDÜLLERLE DEVAM EDİYOR!

 

Şimdiye kadar dünya prömiyerini yaptığı ve ödülle ayrıldığı Çek Cumhuriyeti (Karlovy Vary Film Festivali)’nin dışında; Hollanda (Film By the Sea), Gürcistan (Batum Art House Film Festivali), Kanada (Calgari Film Festivali) ve Norveç (Bergen Film Festivali) ’in önemli uluslararası film festivallerinde yer alan DAHA; son olarak İspanya’da bu yıl 62.si düzenlenen Seminci Valladolid Uluslararası Film Festivali’nde de FIPRESCI Ödülü’ne layık görüldü. 

 

DAHA, Kasım ve Aralık ayı boyunca Kuzey Avrupa’nın önemli festivallerindeki gösterimlerinin yanı sıra Hindistan’a da uzanacak. İlk olarak Oslo’da gerçekleşen 27. Films From The South Festivali’nde; ardından Litvanya’nın dört büyük şehrinde gerçekleşen Scanorama Avrupa Film Forumu’nun davetlisi olarak Vilnuis ve Kaupas şehirlerinde sinema izleyicisiyle buluşacak DAHA’nın Avrupa’daki yolculuğu Estonya’da (Tallinn Black Night Film Festivali) gösterimleriyle devam edecek. Hindistan’ın hatırı sayılır film festivallerinden biri olan 23. Kalküta Film Festivali’nde görücüye çıkan DAHA'nın Aralık ayındaki festival yolculuğu Brüksel (17. Cinema Mediterraneen) ve Polonya’daki (International Young Audience Film Festival) gösterimleriyle devam edecek. 

 

 Türkiye’de vizyona girmesi büyük bir merakla beklenen DAHA, Ekim ayında Adana Altın Koza’da aldığı 4 ödül (Yılmaz Güney Ödülü, Adana İzleyici Ödülü Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü (Hayat Van Eck) ve SİYAD En İyi Film Ödülü ) dışında geçtiğimiz ay da Ulusal Yarışma’da En İyi Film ve filmin başrol oyuncuları Ahmet Mümtaz Taylan ve Hayat Van Eck adına verilen En İyi Erkek Oyuncu ödülleriyle de kendinden söz ettirmişti. 

Abone Olun...

En güncel haberleri ilk gören olmak ister misiniz?